close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 grudnia 2017

  Sędzia Julia Przyłębska, Prezes Trybunału Konstytucyjnego RP, wygłosiła w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. na University of Applied Sciences we Frankfurcie (Frankfurt UAS) wykład pod tytułem „Praworządność i demokratyczne wartości w Europie”.

   

   

  Prezes TK wyjaśniała, że polska reforma sądownictwa nie stanowi ataku na trójpodział władzy, a spóźnioną próbę przywrócenia sądownictwa w służbę obywatelowi. Sędzia Przyłębska podkreślała, że praworządność w Polsce nie jest zagrożona, a zachodzące zmiany są zgodne z europejskimi wartościami, o respektowanie których ona sama, jako Prezes TK, zabiega.

   

  Zarzut, że partia rządząca chce wpływać na sądownictwo, uznała za nieuzasadniony, a krytyków polskiego rządu uznała za ofiary przesądów i dezinformacji. Prezes TK Julia Przyłębska podkreśla, że jest gotowa do podjęcia rozmów na temat reformy sądownictwa.

   

  Wydarzenie odbyło się w ramach szeregu wykładów „Think Europe – Europe thinks”, organizowanego przez instytut Center for Applied European Studies na Frankfurt UAS. Przeciwniczką w debacie Prezes TK Julii Przyłębskiej była prof. dr Ulrike Ackermann. Debatę moderował  Dr. Reinhard Müller z dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

   

  Na wykładzie obecny był także Ambasador, prof. dr hab. Andrzej Przyłębski.

   

  Foto: „Frankfurt University of Applied Sciences“

  Od lewej stoją: Prof. Dr. Martina Klärle, Prof. Dr. Susanne Koch, Prof. Dr. Ulrich Schrader, Prof. Dr. Frank E.P. Dievernich, Julia Przylebska, Prof. Dr. Ulrike Ackermann, Prof. Dr. Dr. Michel Friedman, Prof. Andrzej Przyłębski.

  DSC_0061
  DSC_9970
  DSC_9994
  DSC_0091
  DSC_0166_Gruppenfoto

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: